Wyposażenie uniwersalne dla wszystkich rodzajów niepełnosprawności

KATALOG TECHNOLOGII ASYSTUJĄCYCH OWiT ŚWIDNIK

TECHNOLOGIE ASYSTUJĄCE DLA WSZYSTKICH RODZAJÓW NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI:

Komputer przenośny – Laptop HP 255 G8 3V5J1EA:

Laptop wraz z odpowiednim oprogramowaniem (m.in. pakiety biurowe) znacząco ułatwi pracę osób niepełnosprawnych. Ze względu na rozmiary oraz mobilność urządzenia można korzystać z niego zarówno podczas pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Dodatkowo poprzez podłączenie odpowiednich peryferii będzie możliwe korzystanie ze wszystkich jego funkcji przez osoby z różnymi typami niepełnosprawności. Komputer tego typu stanowi również świetne centrum rozrywki, pozwala kontaktować się z innymi ludźmi na wiele sposobów a wraz z połączeniem internetowym stanowi źródło wszelkich informacji.

Przykładowe oprogramowanie: pakiet biurowy.

Dołączone akcesoria: zasilacz, torba.

Smartfon Samsung S20 FE 5G:

 Urządzenie pozwoli na kontakt użytkowników ze społeczeństwem, znacznie ułatwi załatwianie codziennych spraw. Funkcje smartfona mogą również wspierać osoby z zaburzeniami pamięci m.in. wykorzystanie aparatu czy też asystenta pozwalającego sporządzać notatki głosowe oraz ustawiać przypomnienia o określonych wydarzeniach.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający.

Tablet SAMSUNG Galaxy Tab S7:

Tablet ten wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Android jest wysoce konfigurowalny i pozwala na dopasowanie funkcji urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika. Mnogość oprogramowania, które można zainstalować na tym urządzeniu pozwala na dostosowanie urządzenia do osób z różnymi typami niepełnosprawności.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający, etui.

Urządzenie wielofunkcyjne EPSON Ecotank L6290:

Urządzenie wielofunkcyjne umożliwia przeniesienie informacji z formy cyfrowej na wydrukowaną oraz odwrotnie. Pozwala na drukowanie potrzebnych dokumentów, tekstów, obrazków, które mogą być osobie niepełnosprawnej niezbędne w procesie edukacyjnym lub w pracy. Daje także możliwość pozyskania drukowanych wszelkich rodzajów formularzy urzędowych, co zapewni takiej osobie wygodne przygotowanie rożnego rodzaju wniosków, zaświadczeń i innych dokumentów niezbędnych do składania w urzędach, wniosków o pracę, CV i tym podobnych. Z kolei funkcja skanowania umożliwi przeniesienie tekstu, obrazu na formę cyfrową a wraz z odpowiednim oprogramowaniem, również edytowanie tak powstałych plików (np.: za pomocą oprogramowania OCR). Możliwość wielokrotnego kopiowania materiału drukowanego ułatwi pozyskiwanie materiałów edukacyjnych, związanych z pracą czy po prostu rozrywką osoby niepełnosprawnej.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

Słuchawki nauszne:

– bezprzewodowe – SONY WH-CH710N,

 lekkie, wygodne, w pełni bezprzewodowe posiadające przegubowe nauszniki ułatwiające przenoszenie. Zasięg łączności około 10m pozwoli cieszyć się swobodą ruchów. Posiadają przyciski pozwalające na korektę siły dźwięku lub też odbieranie i zakańczanie rozmów bez potrzeby używania telefonu. Tego typu słuchawki na pewno sprawdzą się podczas relaksu ale również przy pracy zdalnej.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

– przewodowe Audio-Technica ATH-M40x,

 wygodne o zwartej solidnej budowie będą odpowiedzią dla osób chcących się wyciszyć i spędzić chwile relaksu przy ulubionych dźwiękach. Zapewniające komfort noszenia poprzez regulowany pałąk i przyjemne w dotyku nauszniki. Pomogą również w pracy stacjonarnej podczas ważnych spotkań czy nauki online.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

Aparat fotograficzny Sony Cyber-shot DSC-HX400V:

Zaawansowana technologia użyta w aparacie pozwoli cieszyć się użytkownikowi zarówno traktującego fotografię profesjonalnie jak i amatorsko. Ten kompaktowy aparat pomoże również osobom, które muszą utrwalać szczegóły życia codziennego dzięki czemu na pewno ułatwi ich życie.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

Mobilna kamera internetowa Logitech C920:

Biurkowe rozwiązanie do obsługi wideokonferencji do niewielkich pokojów biurowych, biur domowych i praktycznie dowolnych przestrzeni o sporym stopniu prywatności. Urządzenie to pomoże w codziennych kontaktach prywatnych czy służbowych. Umożliwia łatwe połączenie USB działa na zasadzie „podłącz i włącz”. Wysoka rozdzielczość obrazu a także współpraca z większością aplikacji do wideokonferencji sprawia że kamera internetowa jest urządzeniem pozwalającym w łatwy sposób na komunikację.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4:

Inteligentny zegarek – elektroniczne urządzenie mobilne z ekranem dotykowym, wielkości naręcznego zegarka spełniającego wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego oraz dodatkowo posiadające niektóre funkcje smartfonu, takie jak wyświetlanie komunikatów z telefonu, sterowania jego funkcjami (np. odbieranie rozmów, kontrolowanie odtwarzacza muzycznego) oraz funkcje dodatkowe, np. mierzenie tętna lub liczby wykonanych kroków. Smartwatch jest wyposażony w różne typy komunikacji bezprzewodowej, jak Wi-Fi, Bluetooth, NFC.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie.

Router D-LINK DWR-921:

Urządzenie z kartą SIM za pomocą którego osoby nie posiadające Internetu domowego będą mogły w łatwy sposób z niego korzystać. Zapewni on przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do Internetu a także szybki transfer danych potrzebnych do pracy lub hobby.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający urządzenie, karta SIM.

Oprogramowanie rozpoznające znaki OCR EDU – ABBYY FineReader PDF 15:

Program rozpoznający pisma (OCR i ICR), przetwarza skany dokumentów, cyfrowe zdjęcia dokumentów i pliki PDF do postaci edytowanej. Program obsługuje wiele języków w tym polski, zachowuje układ dokumentu (grafiki, szpalty, tabele). Przy przetwarzaniu program zachowuje kolor tekstu, układ dokumentu, tekst w pionie, układ strony. Dzięki programowi można gotowy tekst eksportować do różnych formatów takich jak np. txt, doc, html czy pdf.

Skip to content