Wyposażenie dla osób niewidomych i słabowidzących oraz głuchoniewidomych

WYPOSAŻENIE DLA OSÓB NIEWIDOMYCH, SŁABOWIDZĄCYCH ORAZ GŁYUCHONIEWIDOMYCH:

Smartfon SmartVision2 z klawiaturą z fizycznymi przyciskami, powiększoną czcionką i udźwiękowieniem:

Oferuje on interfejs składający się z ekranu dotykowego, fizycznej klawiatury i zaawansowany system obsługi za pomocą poleceń głosowych. Klawiatura jest ergonomiczna i dobrze wyczuwalna dotykiem z centralnym panelem nawigacyjnym, czterema przyciskami funkcyjnymi i dwoma dedykowanymi klawiszami do odbierania i odrzucania połączenia przychodzącego, 4-calowy ekran obsługujący gesty dotykowe oraz dedykowany przycisk wydawania poleceń głosowych, przeznaczony np. do dyktowania tekstu, wyszukiwania informacji w Internecie, czy do głosowego uruchamiania zainstalowanych na smartfonie informacji.

Dołączone akcesoria: zasilacz lub przewód zasilający.

Odtwarzacz książki mówionej Victor Reader Stream:

Lekki odtwarzacz ze zintegrowanym Wi-Fi, możliwością nagrywania plików stereo WAV, MP3, wbudowana pamięć. Wydajny co najmniej 10h odtwarzania bez konieczności ładowania do tego obsługuje formaty audio. Posiada głos syntezatora do odczytu plików tekstowych oraz ma wbudowany głośnik i mikrofon, gniazdo Jack 3.5mm do podłączenia słuchawek. Odtwarzacz ma wbudowane wejście USB oraz klawisze opisane zgodnie z funkcjami (np. klawisz informacyjny). Będzie idealną alternatywą dla osób kochających książki.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający.

Oprogramowanie powiększająco udźwiękowiające Zoomtext MagReader:

Program powiększająco-udźwiękowiający, dzięki swojej bogatej funkcjonalności jest dostosowany dla osób słabowidzących jak i niewidomych. Umożliwia łatwe powiększenie co najmniej 32x, wygładzanie krawędzi, filtracja kolorów (polepszenie czytelności tekstu, grafiki). Program ma możliwość czytania głosem syntetycznym wszystkich elementów ekranu, możliwość kontrolowania komunikatów słownych przez użytkownika. Program jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows.

Oprogramowanie udźwiękowiające komputer Dolphin ScreenReader:

Jest to system umożliwiający pracę na komputerze przy maksymalnym wsparciu mową syntetyczną. Program odczytuje ważne informacje z ekranu komputera. Stanowi pełne udźwiękowienie systemu operacyjnego Windows, aplikacji typu office, przeglądarek internetowych, stron internetowych i poczty elektronicznej. Jest programem przydatnym dla osób niedowidzących i niewidomych.

Lupa elektroniczna Looky HD 5:

W odróżnieniu od tradycyjnej lupy optycznej lupa elektroniczna oferuje bardzo duże powiększenie zachowując  jednocześnie szerokie pole widzenia. Jako że lupy elektroniczne nie zniekształcają obrazu tak jak tradycyjna soczewka, użytkownik może swobodnie czytać nawet długi tekst bez zmęczenia. Lupy elektroniczne oprócz powiększania obrazu oferują takie funkcje jak: zatrzymywanie obrazu, zmianę kontrastu oraz oglądanie oddalonych obiektów. Dodatkowo Lupa elektroniczna oferuje możliwość podłączenia do zewnętrznego monitora bądź telewizora.

Dołączone akcesoria: przewód zasilający.

Powiększalnik Prisma HD:

Jest to urządzenie przeznaczone dla osób słabowidzących, ułatwiające oglądanie przedmiotów lub czytanie tekstów w dużym powiększeniu. Powiększalnik w łatwy sposób podłączamy do monitora lub telewizora i dzięki jakości HD ma możliwość parametryzacji obrazu zgodnie z potrzebami użytkownika. Powiększalnik jest urządzeniem mobilnym i łatwym do przenoszenia.

Dołączone akcesoria: torba do przenoszenia, zasilacz sieciowy.

Klawiatura powiększona dla słabowidzących EZ-see:

Ergonomiczna klawiatura z myślą o niedowidzących użytkownikach. Duże wysokokontrastowe  klawisze (żółte klawisze – czarny druk) powiększona czcionka. Urządzenie w formacie QWERTY oraz klawisze funkcyjne F1-F12 i klawisze multimedialne. Klawiatura posiada interfejs USB i jest kompatybilna z MS Windows.

Oprogramowanie dla osób słabowidzących i niewidomych IVONA:

Lektorski syntezator mowy jako program jest brzmiący naturalnie posiada ustawienia parametrów mowy takich jak głośność, barwy głosu, tempa mowy, intonacji. Współpracuje z czytnikami ekranu oraz programami np. JAWS.

Linijka brajlowska QBraille XL 712-B:

Pozwala czytać książki i dokumenty systemem Braille’a. Umożliwia czytanie dokumentów i książek w dowolnym momencie pracy. Wykorzystuje program odczytu ekranu i może być podłączona do komputera lub telefonu komórkowego.

Dołączone akcesoria: zasilacz sieciowy.

Notatnik brajlowski Brailliant BI 20X:

Są to kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające przetwarzanie notatki w systemie Braille’a na zwykły tekst i odwrotnie oraz sporządzanie notatek przy pomocy klawiatury Braille’a.

Dołączone akcesoria: zasilacz sieciowy.

Skip to content