Wyposażenie dla osób głuchych, słabosłyszących oraz doświadczających problemów w porozumiewaniu się za pomocą mowy

WYPOSAŻENIE DLA OSÓB GŁUCHYCH, SŁABOSŁYSZĄCYCH ORAZ DOŚWIADCZAJĄCYCH PROBLEMÓW W POROZUMIEWANIU SIĘ ZA POMOCĄ MOWY:

Pętla indukcyjna stacjonarna:

Wspomaga i poprawia słuch osobom słabosłyszących korzystających z aparatu słuchowego jest kompatybilna z aparatami słuchowymi, przekazuje mowę przez mikrofon bezpośrednio do aparatów słuchowych. Zasięg okienkowy 1,2m.. Dzięki wzmacniaczowi i czułemu mikrofonowi przekazywane wiadomości będą słyszane wyraźnie i bez zbędnych zakłóceń.

Dołączone akcesoria: zasilacz, wzmacniacz, mikrofon, system pętli.

Pętla indukcyjna przenośna:

Lekka konstrukcja, działanie około 5h bez potrzeby ładowania, wspomaga i poprawia słuch osobom słabosłyszących korzystających z aparatu słuchowego jest kompatybilna z aparatami słuchowymi, przekazuje mowę bezpośrednio do aparatów słuchowych. Zasięg 1,5m.. Dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi i czułemu wbudowanemu mikrofonowi przekazywane wiadomości będą słyszane wyraźnie i bez zbędnych zakłóceń.

Dołączone akcesoria: zasilacz, urządzenie.

System FM Roger:

System FM to bezprzewodowe, radiowe urządzenie służące do przesyłania sygnału mowy na odległość. Zasięg systemów dochodzi nawet do 100m w otwartej przestrzeni, w zamkniętej istotnie mniej, głównie ze względu na grubość ścian w pomieszczeniach. System FM zalecany jest osobom, które pomimo użytkowania aparatów słuchowych nie nadążają za rozmową z jedną lub wieloma osobami w sytuacji hałasu lub rozmowy z większej odległości (np. sala wykładowa, restauracja, klasa szkolna). Dzięki niewielkim rozmiarom i nowoczesnemu designowi urządzenie jest łatwe i przyjemne w użytkowaniu.

Dołączone akcesoria: zasilacz

Oprogramowanie + tablet dla osób z problemami porozumiewania się za pomocą mowy Zestaw MÓWIK 2.0 + tablet:

Program przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy. Wyposażony jest w męską i kobiecą syntezę mowy oraz duża ilość symboli. Użytkownik może tworzyć z symboli całe zdania i wypowiedzi, które są odczytywane przez syntezę mowy. Osoba korzystająca z liter, może pisać informację za pomocą klawiatury ekranowej w tablecie czy klasycznej podłączonej do komputera i odczytywać je za pomocą syntezy mowy.

Dołączone akcesoria: tablet, przewód zasilający, etui.

Jest to nowoczesna aplikacja do komunikacji alternatywnej, edukacji czy ciekawego spędzania czasu. Zawiera ona przejrzysty i zrozumiały zestaw symboli, który jest przetwarzany na dźwięk przez syntezator mowy. Poza wbudowaną bazą symboli, użytkownik ma możliwość dodawania własnych symboli oraz obrazów. Aplikacja przeznaczona jest dla osób mających problemy z komunikacją. Dzięki niej można porozumiewać się poprzez wybór odpowiednich symboli, tworząc w ten sposób wypowiedzi odczytywane za pomocą syntezatora mowy. Polecana jest szczególnie osobom posiadającym uszkodzony aparat mowy lub brak rozwoju mowy. Aplikację można zamontować na urządzeniach z systemem Android oraz MS Windows.

Skip to content